Poradniki

Jak korzystać z napisów SRT?

1. O czym będzie ten poradnik?

Wiele osób pyta mnie, w jaki sposób mogą skorzystać z moich napisów. Ja odpowiadam tym prostym poradnikiem. Nauczymy się tutaj pobierania napisów, instalowania kodeków i odtwarzania odcinka ulubionego serialu z polskimi napisami mojego autorstwa.

2. Czego potrzebujemy?

– K-Lite Codec Pack 11.7.5 Full (lub nowszy)
– napisy SRT pobrane z tego fanpage’a https://www.facebook.com/ikskoks/
– Plik wideo odcinka serialu, który chcemy odtworzyć z napisami (np. Adventure.Time.S07E01.Bonnie.and.Neddy.HDTV.x264-W4F.mp4)

3. Zaczynamy!

Najpierw musimy przejść na stronę https://www.facebook.com/ikskoks/ i znaleźć post z napisami do odcinka, który nas interesuje.

Załóżmy, że interesuje nas ten post:
screenshot004015

Po kliknięciu w link z posta uruchomi się pobieranie napisów.
screenshot004016

Zapisujemy plik powiedzmy do ścieżki c:\Adventure_time_s07e01\
screenshot004017

Teraz pobieramy K-Lite Codec Pack 11.7.5 Full z tego linka https://ikskoks.pl/IKS_DOWNLOAD/K-Lite_Codec_Pack_1175_Full.exe
oraz instalujemy pobraną paczkę (klikamy „Dalej” kilka razy).

Musimy także zaopatrzyć się w plik odcinka, który chcemy obejrzeć. Można zdobyć taki odcinek z różnych źródeł (torrenty, warezy, fora internetowe). Nie będę się w to zagłębiał.

Plik odcinka kopiujemy do tego samego folderu, w którym są napisy i zmieniamy nazwy tak, żeby były identyczne (z wyjątkiem rozszerzenia).
screenshot004018

Jeśli prawidłowo zainstalowaliśmy K-Lite Codec Pack 11.7.5 Full, to odcinek z napisami powinien uruchomić się automatycznie po podwójnym kliknięciu na nim myszką. Jeśli jednak tak się nie stało, to trzeba przytrzymać prawy przycisk myszy na pliku odcinka, wejść we właściwości i wybrać Media Player Classic jako domyślny odtwarzacz, a następnie kliknąć dwa razy lewym przyciskiem na plik odcinka.
screenshot004019

Po jednokrotnym wykonaniu tych wszystkich kroków, nie musimy ciągle powtarzać tej sekwencji, żeby odpalić napisy dla innych odcinków. Wystarczy pobrać napisy i odcinek, przekopiować oba pliki do tego samego folderu, zmienić nazwy na identyczne i odpalić odcinek w playerze.

A odcinek z napisami odtworzony w playerze powinien wyglądać tak:
screenshot004020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = one